Rośliny w geometrycznym wydaniu, Wysowa- Zdrój 2021

Szpitale, przychodnie, sanatoria, czy też inne budynki związane z obszarem medycyny, z punktu widzenia wystroju wnętrz, prawdopodobnie nie zawsze kojarzą się nam dobrze. Jedno z głównych założeń, jakie mieliśmy wspólnie z Panią Architekt, dotyczyło stworzenia przyjemnej i ciepłej przestrzeni.

Przy projektowaniu obrazów zwracałem uwagę przede wszystkim na miękkość kształtów, ciepłą gamę kolorów i odniesienie do natury – w nieco uproszczonej formie.

Malowanie zajęło mi kilka dni, jeśli dobrze pamiętam, około sześciu. Pracę zacząłem od naniesienia na ściany siatek zrobionych ze sznurków (tworzących kwadraty 1m x 1m). Tak samo w odpowiedniej skali zaznaczyłem siatkę na projekcie. Po przeniesieniu zarysu projektu na ścianę, wybrałem kilka elementów, które dodatkowo zostały uwypuklone za pomocą masy gipsowej – w ten sposób stworzyłem delikatny efekt 3D. Po odpowiednim zagruntowaniu wszystkich elementów, przyszła pora na samo malowanie – użyłem farb Flugger Flutex, żeby mieć pewność co do jakości i trwałości malunków.

Na żywo obrazy można zobaczyć w Sanatorium Glinik w malowniczo położonej małej miejscowości Wysowa Zdrój. Na zakończenie, widziałem tam jeden z najpiękniejszych widoków nocnego nieba i słyszałem jednocześnie wycie watahy wilków – niezapomniane przeżycie!