Dżungla w sypialni, Łódź 2021

Namalować obraz przedstawiający naturę i rośliny dla miłośników flory to niemałe wyzwanie. Szybko jednak doszliśmy do idealnego projektu. Obraz w sypialni miał przedstawiać różnego rodzaju palmy na ścianie, w kolorystyce szarości i czerni.

Inspiracją do powstania obrazu, były stare ryciny i rysunki sprzed wielu lat. Malowanie podzieliłem sobie na 3 etapy. Pierwszym było zagruntowanie ściany (była wcześniej pokryta farbą ceramiczną) i namalowanie tła obrazu bardzo jasnym odcieniem szarości. Szybkimi, sprawnymi ruchami szerokiego pędzla namalowałem na całej powierzchni ostatni plan obrazu. Kolejnym etapem było stworzenie zarysu pagórków i dżunglowego lasu, do których użyłem nieco ciemniejszych odcieni szarości. Zależało mi wtedy na stworzeniu efektu głębi, wielowymiarowości i przestrzeni na obrazie. Na koniec namalowałem to, co najważniejsze, czyli różnego rodzaju palmy, egzotyczne drzewa i trawy, które porastają pierwszy plan obrazu.

Stworzenie obrazu zajęło mi jeden, pełen dzień, od rana do późnej nocy. To nie ostatni obraz, który w tym pięknym wnętrzu będę miał okazję namalować, za niedługo wrócę z nową dawką inspiracji!